Odstąpienie od umowy sprzedaży

 

Klient będący Konsumentem, który zawarł umowę na odległość, tj. dokonał zakupu w naszym sklepie internetowym, może w terminie 30 dni odstąpić od zawartej umowy sprzedaży bez podawania przyczyny.
Konsument może odstąpić od umowy sprzedaży składając nam oświadczenie o odstąpieniu.

 

Oświadczenie to może zostać złożone przykładowo pisemnie na adres:

CDRL S. A.
Kwiatowa 2
Pianowo
64-000 Kościan,

lub mailowo na adres: [email protected]

 

Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

Konsument ma obowiązek zwrócić do nas towar niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy sprzedaży. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie towaru na nasz adres przed upływem tego terminu.

Mamy obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Konsumenta o odstąpieniu od umowy sprzedaży, zwrócić mu wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszt dostawy towaru do konsumenta. Możemy jednak wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Konsumenta do chwili otrzymania z powrotem towaru lub dostarczenia przez Konsumenta dowodu odesłania towaru, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Jeżeli Konsument korzystający z prawa do odstąpienia wybrał sposób dostarczenia towaru inny niż najtańszy zwykły sposób dostawy oferowany przez nas, nie jesteśmy zobowiązani do zwrotu Konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

W wypadku odstąpienia Konsument ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu towaru.

Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza sposób konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru.

Dokonujemy zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument chyba, że Konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

Prawo odstąpienia od Umowy sprzedaży nie przysługuje Klientowi będącemu Konsumentem w odniesieniu do umów, w których towarem jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

 

Odstąpienie od umowy – kroki:

Zamówione produkt (y) możesz zwrócić w ciągu 30 dni od daty otrzymania towaru. Pamiętaj, możesz jedną paczką odesłać produkty z kilku zamówień.

 

  1. Wydrukuj i Wypełnij formularz otrzymany w mailu, lub skorzystaj z formularza pdf dostępnego u dołu strony.
  2. Spakuj produkt(y) do zwrotu – możesz wykorzystać opakowanie, w którym otrzymałeś zamówienie.
  3. Masz prawo do darmowego zwrotu dla każdego zamówienia, jeśli skorzystasz z jednej z poniższych opcji:

 

  • DPD Kurier – możesz zamówić kuriera pod dogodny dla Państwa adres (do domu/ pracy), składając zlecenie odbioru pod adresem: https://www.return-my-parcel.com/DPD-PL/CDRL . Zwrot za pośrednictwem kuriera DPD, może być złożony tylko za pomocą komputera (strona DPD nie działa prawidłowo na tabletach, smartfonach).

 

Po pomyślnie zakończonej rejestracji zwrotu za pomocą DPD, powinni Państwo otrzymać dwa maile:

 

  • 6-cio cyfrowy kod z potwierdzeniem zarejestrowania zlecenia już po wypełnieniu danych
  • w ciągu 48h z numerem przesyłki, numerem zlecenia (zaczynającego się APP/….) oraz telefonem do kuriera

 

 W razie nie otrzymania jednego z powyższych prosimy o kontakt pod numerem 539 538 270

 

  • Paczkomaty InPost – możesz zgłosić zwrot pod adresem: https://szybkiezwroty.pl/BROEL i postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie InPost.

 

    1. Możesz również odesłać zakupione produkt(y) na własny koszt za pośrednictwem innego przewoźnika i/lub Poczty Polskiej na poniższy adres:

 

                  CDRL S. A.
                  Kwiatowa 2
                  Pianowo
                  64-000 Kościan

 

 

            5. Należna kwota zostanie zwrócona na konto bankowe lub kartę użytą podczas transakcji niezwłocznie po rozpatrzeniu przez nas zwrotu, ale nie później niż w ciągu 14stu dni od otrzymania przesyłki zwrotnej.

 

            6. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym Działem Zwrotów

 

            Email: [email protected]

 

            WAŻNE!

 

       Informujemy, że nie przyjmujemy wymian zamówionych towarów. Wymiana polega na zastosowaniu procedury zwrotu i złożeniu nowego zamówienia

   Pliki do pobrania:

 

   Formularz odstąpienia od umowy